ALAPLI HABERLERİ

YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

20 Mart 2015
600 kez görüntülendi

YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekin, İnsan yaşamının en önemli evrelerinden biri olan yaşlılık, insanın birikim ve tecrübeleriyle topluma örnek olduğu saygın bir dönem olduğunu belirtti.

Hem kendimizin, hem de toplumumuzun aynası olan yaşlılarımızın huzurlu ve güven içinde yaşamalarını sağlamak, hem toplumsal hem bireysel görevimiz olduğunu ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

Milli ve manevi değerlerine, örf ve adetlerine bağlı bir milletin mensupları olarak bizler, büyüklerine değer veren, onlara sevgi ve saygıyı esirgemeyen bir toplumsal yapıya sahibiz. Nesilden nesile devam eden ve tüm milletlere de örnek olan bu toplumsal yapımız, bizi güçlü kılan etkenlerden biridir. Yaşlılarımıza verdiğimiz bu değerin sonsuza dek süreceğinden de kuşkumuz yoktur. Toplumumuzun her bireyinin yaşlılara saygı göstermesi, onlara yardımcı olması, onları mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşatmaya çalışması her şeyden önce kendine karşı sorumluluğudur. Çünkü, ömrü olan her birey yaşlanacak ve bugünün yaşlılarının beklediği sevgi ve saygıyı, yarın kendisi bekler olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunarak ellerinden öpüyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz