ALAPLI HABERLERİ

TOKİ KONUTLARININ SORUNU BÜYÜK

7 Nisan 2013
1.072 kez görüntülendi

TOKİ KONUTLARININ SORUNU BÜYÜK

 

Alaplı TOKİ Konutlarının sorunlarıyla kimse ilgilenmiyor.

TOKİ’nin yaptığı ihaleyi alan yüklenici firma binaların geçici teslimatını yaptı yapmasına ama geride kalan yarım kalan işler oturanları bin pişman etti. Yapılan işler kısa sürede deforme oldu.

TOKİ İlköğretim okulu dökülüyor. TOKİ’de bulunan caminin sorunlarını cemaat kendisi çalışarak çözmeye çalışıyor. Yollar ve alt yapılar çökmeye başladı. Alaplı  Belediyesi tıkanan alt yapılara yardımcı oldu.

TOKİ Site yönetimi başkanı Metin Özdin,  Belediye ,Kaymakamlık, TOKi idaresine ve çeşitli bakanlıklara verdiği dosyalara yeterli cevap verilmiyor.

Son  Ak Parti  Alaplı İlçe Danışma toplantısında  TOKİ ile ilgi sorduğu  soruya ise  milletvekili Ercan Candan cevap vermedi.

Candan,  Alaplı Meslek Yüksek Okulu yanında yapılan yurt binası inşaatını incelemeye gitti. Buradan kuşbakışı 500 metre olan TOKİ konutlarına gitmedi.

Metin Özdin bu konuda şunları söyledi.

Eski TOKİ başkanı şimdiki Çevre Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar’a  TOKİ ile ilgili bir dosya verdim. Maalesef  kulak arkası edildi. İlgilenilmedi. Geçtiğimiz Ramazan bayramında Sayın Köksal Toptan ve Özcan Ulupınar’ın olduğu bayramlaşmada kendilerine rica ettim. Buradaki eksiklikleri görün dedim.

Maalesef söz verdikleri halde gelmediler.  Sayın Emine Çift ile bir görüşmemiz oldu. Emine Çift’e Okulu ve camiyi gezdirdim. Emine Çift görmüş olduğu manzara karşısında hayret etti. Dosyayı alıp bizzat başbakana vereceğim dedi. Alaplı Kaymakamlığı aracığı ile Çevre ve Şehircilik bakanlığı ve TOKİ idaresine dilekçeler verdik. Bize afaki cevaplar verdi. Bundan sonra Sayın Belediye Başkanımız Nevzat Çimenoğlu ile birlikte Emine Çift bizi;  Çevre Şehircilik bakan yardımcısı Muhammet Balta görüştürdü. Muhammet Balta  TOKİ Başkan yardımcısını  telefonla aradı. TOKİ  okula heyet gönderdi okulu incelediler bir sonuç çıkmadı

 TOKİ camisinde bir sürü sıkıntı var .

Yüklenici firma camiyi yarım bırakmış  TOKİ camisi cemaati “Sıkıntılarımızı TOKİ’ye defalarca bildirmemize rağmen yetkililer tarafından hiç bir şey yapılmadı. TOKİ’den sorunlarımızla ilgilenmek için ne gelen var ne giden. Bazı eksik işler için geldiler yarım bırakıp gittiler.Hatta camii kubbesi projede kurşun kaplama gözükürken, teneke ile kaplanmış çürümeye başladı. Cemaat olarak kendi aramızda para toplayıp eksiklikleri yapıyoruz. Buradaki vatandaşlar hem TOKİ aidatı ödüyor. Hemde camiye ödüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın  TOKİ konutlarının sorunlarına ilgi  göstermesini bekliyoruz. TOKİ’de yaşayan insanların sorunlar karşısında artık dayanacak gücü kalmadı” dediler.

 

Yorumlar

  1. isa sel dedi ki:

    k-2 blokun arka kapı tarafında çatıya ait tavan sıvaları dökülüyor.Özellikle bina çevresinde oynayan çocuklar için ve arka kapıyı kullanan apartman sakinleri için tehlike oluşturuyor.Yukarıda anlatılan sitenin bütün sorunlarına, bu sorunun da eklenmesini ve ilgilenilmesini rica ediyorum.

  2. veysel özmen dedi ki:

    isa bey binaların çevresi ve yeşil alanlar çocukların oyun alanı değil.içeri girip çıkanlar için deseydin doğru olabilirdi

  3. isa sel dedi ki:

    Veysel Bey içeri girip çıkanlar da var ama göremedin galiba.Tabii senin yazdığın gibi yazmayınca anlayamadın herhalde.

Yorum Yaz