ALAPLI HABERLERİ

TOPLANTI DA GERGİNLİK…

18 Mayıs 2015
686 kez görüntülendi

TOPLANTI DA GERGİNLİK…

Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Armutlucumalılar Derneği halk toplantısı düzenleyerek her seçin döneminde söz verilen ancak yapılmayan Ereğli-Devrek yolunun yapımı için düzenlenen halk toplantısında milletvekili adaylarına taahhütname imzalatırken toplantıda gerginlik çıktı…

 

CHP,MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KATILDI..

Ereğli Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği tarafından Aydınlar Köyü’nde halk toplantısı düzenlendi. Toplantıya civar köylerdeki vatandaşların yanı sıra ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri ile CHP’den milletvekili adayları Şerafettin Turpçu ile Ünal Demirtaş, MHP’den Milletvekili Adayları Zeki Çakan, Yavuz Erkmen ile Ahmet Emre Bayramoğlu katıldı. Ereğli-Devrek Karayolunun Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda kervan yolu olarak kullanıldığı, daha sonra öküz arabalarının gidebileceği şekilde genişletildiği, 1970’de araçların kullanımına göre dizayn edildiği ancak o tarihten sonra yolun tamirler yapılarak ulaşıma açık halde tutulduğu belirtildi. 2003 yılına programa alınan 56 kilometrelik yolun şu ana kadar sadece 8 kilometrelik kısmının yapıldığını dile getiren köylüler, her seçim döneminde verilen sözlerin seçim sonrasında unutulmasına tepki gösterdi.

TOPLANTI DA HİÇ BİR SİYASİ AMAÇ YOK  !

 

Gerçekleşen toplantıda hiçbir siyasi amaç güdülmediğini anlatan Armutçu Cuma ve Civar köyleri yardımlaşma ve dayanışma derneği Şenol Akyol, tek amaçlarının Ereğli Devrek karayolunun yapımı sağlamak olduğunu söyledi. Ereğli-Devrek yolunun yapılmamasından dolayı köylerde mezar kazacak, tabut tutacak genç kalmadığını ve 13 köydeki okulun kapatılarak tek merkezde toplandığını ifade eden Akyol, insanların hastaneye ulaşırken yolda can verdiğini vurguladı. Akyol’un ardından kürsüye gelen derneğin Onursal Başkanı Şenol Çevik ise milletvekili adaylarından artık söz değil taahhütname imzalamalarını istedi. Çevik, Zonguldak’tan 5 milletvekili çıktığını, vekillerin tamamının bir birileri ile kavga etmeden Ereğli-Devrek Karayolu’nun yapımı için bir araya gelmelerini istedi.

 

MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA ANLAŞMAZLIK

Dernek yöneticilerinin ardından kürsüye gelen CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ile Ünal Demirtaş, MHP Milletvekili Adayı Yavuz Erkmen taahhütnameyi imzalarken, MHP Zonguldak 1. Sıra milletvekili Adayı Zeki Çakan taahhütnameyi imzalamadı. Yapılan konuşmalar sırasında CHP Zonguldak 1. Sıra milletvekili adayı Şerafettin Turpçu’nun dernek yöneticilerine protokol kuralları gereği kendisine en son söz verilmesi gerektiğini söyleyerek sitem etmesine, MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan “Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi değil. Burası halk meclisi. Burada kıdem konuşur” diyerek yanıt verdi.

Çakan konuşmasında iktidara gelmeleri durumunda Ereğli-Devrek karayolunun ödeneğinin tamamını iki ay içerisinde çıkartacağını ve yolun yapımını 2-3 yıl içerisinde bitireceği sözünü verdi.

 

Toplantısının sona ermesiyle birlikte köylüler arasında söz verme polemiği yaşandı. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesini araya giren jandarma ekipleri önledi. Toplantıya AK Parti Milletvekili adayları ise katılmadı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz