ALAPLI HABERLERİ

TTK’YA İŞÇİ ALINACAK

28 Mayıs 2013
640 kez görüntülendi

TTK’YA İŞÇİ ALINACAK

Türkiye Taş kömürü Kurumu’na (TTK) çeşitli sanat dallarında 177 işçi alınacak. Türkiye İşçi Kurumu’nun internet sitesinde yapılan duyuruda, son başvuru tarihi 5 Haziran 2013 olarak açıklandı. Alınacak işçilerin sanat dalları şöyle:

Sıcak Mutfak Aşçısı: 2,

İş Makineleri Operatörü: 2,

Şoför-Yük Taşıma: 6,

İşletme Elektronik Bakımcısı: 5,

Motorlu Araçlar Teknisyeni: 4,

Kaynak Teknisyeni: 5,

Tesviye Ustası-Metal İşleme: 10,

Kalıpçı-Pres: 29,

Acil Tıp Teknisyeni: 9,

Madenci (Genel) (Yer Altı Maden İşletmesi Hazırlık Elemanı): 38,

Madenci (Genel) (Numuneci-Maden Ocağı): 2,

Vinç Operatörü (Desandre Vinççisi): 2,

Elektrik Teknisyeni (Elektrik Teknisyeni-Yüksek Voltaj): 2,

Elektrikçi (Diğer) (Elektrikçi-Maden Ocakları): 12,

Sıhhi Tesisatçı: 1,

Lokomotif Sürücüsü-Madencilik: 7,

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı: 4,

Elektrikçi (Diğer) (Elektrikçi-Gemi): 3,

Demiryolu Frencisi: 2, Gemi Yağcısı: 2,

Gemici: 15,

Mekaniker-Deniz Motorları: 3,

Kılavuz Kaptan-Gemi: 4,

Diğer Gemi Güverte Zabitleri ve Kılavuz Kaptanları: 8.

Son başvuru tarihi 5 Haziran 2013 olarak açıklanan duyuruda istenen şartlar ise şöyle:

“Başvuru sırasında istenen nitelik ve özel şartlara ilişkin belgelere sahip olmak ve istenildiğinde ibraz etmek. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki il/şube müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplerde 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerlidir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı (müfettiş, kontrolör, denetmen, denetçi, uzman talepleri için ise beş katı) olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde (maden kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı) isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. Koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz