ALAPLI HABERLERİ

TUVALETLERE TURNİKE KARARI ORTAK ALINDI

20 Ağustos 2014
764 kez görüntülendi

TUVALETLERE TURNİKE KARARI  ORTAK ALINDI

Alaplı Merkez Camisi yanında bulunan tuvaletlere turnike konulması  kararı görüşülerek alındı.

Alaplı Merkez Cami tuvaleti ve şadırvanın temiz olmaması sık sık gündeme geliyordu. Alaplı Belediye Başkanlığı tarafından görevlendirilen görevli ise günde 3 kere temizlik yapmasına rağmen tuvaletlerin kullanılmaz hale geldiği sık sık şikayete sebep oluyordu.

Alaplı Kaymakamlığı, Alaplı Belediye Başkanlığı , Alaplı Müftülüğü ve Merkez Cami Dernek başkanı ve Kent Konseyi ile görüşülerek çözüm yolları arandı.

Sonucunda cüz i de olsa tuvaletlerin paralı olmasına ve turnike koyulmasına karar verildi. Sorumlulukta Merkez cami Yaptırma yaşatma derneği başkanlığına verildi.

 

Bu konu ile ilgili olarak Alaplı Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet UYSAL ile görüştük. UYSAL yapmış olduğu açıklamada şunlara değindi:
” Merkez camii tuvaletimiz temiz değildi, Abdest alanlardan sürekli şikayet almakta idik.Aynı zamanda il dışından gelen birçok ziyaretçi de tuvaletin temiz olmamasından şikayetçi idiler. Aynı zamanda önceden yaşadığımız sıkıntılar arasında pisuvarların kırılması, tuvalet kapı kollarının  kırılması,kapıların kırılması ve benzeri birçok sorun yaşadık. Yapılan görüşmeler sonucunda Alaplı Belediyesi  buranın işletmesini bize verdi.   Tuvalette sürekli duracak bir eleman görevlendirdik. Tuvaletimiz sabah erken saatlerde açılacak ve akşam 21-22 saatlerine kadar hizmet vermeye devam edecektir. Temizlik görevlimiz tuvaletin temizliğini sürekli yapacak ve sabun ihtiyacını temiz edecektir. Musluklar fotoselli olacak .Hijyenik ortam sağlanacaktır. Vatandaşlarımıza temiz bir tuvalet sunmak için gayret etmekteyiz. Bu hizmetin karşılığı olarak da 25 kuruş almaktayız. Amacımız para kazanmak değildir vatandaşımıza hizmet etmektir.  Buranın elektrik, sabun, ve doğal gaz masrafları derneğimiz tarafından karşılanmaktadır .

Belediye başkanlığımız nasıl bir karar alırsa biz ona uyarız

Yorumlar

  1. serap dedi ki:

    Dogru bi karar olmus.icerisi lessssss.bi bayan olarak soyluyorum tuvalet delikleri pislikten kapanmis.tum temizligi yapilip acilsin lutfen…

Yorum Yaz