ALAPLI HABERLERİ

ÜÇLER PETROL KAVŞAĞINDA SİNYALİZASYON ÇALIŞMASI BAŞLADI

26 Kasım 2014
755 kez görüntülendi

ÜÇLER PETROL KAVŞAĞINDA SİNYALİZASYON ÇALIŞMASI BAŞLADI

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, kazaların yaşandığı üçler petrol kavşağında sinyalizasyon çalışmalarına başlandığını bildirdi.

 

Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2009 yılında başlatılan Düzce-Ereğli duble yol çalışmaları kapsamında Akçakoca-Alaplı arasında 9 adet tünel yapılarak bu gün İlçemizden Ankara, İstanbul ve Düzce’ye ulaşım daha kısa sürede sağlanmaya başlandığını söyledi.

10 yıl önce hayal gibi görünen duble yol sayesinde bu gün sürücüler daha güvenli seyahat ettiğini ifade eden Yavuz, şöyle dedi:

“10 yıl önce hayal gibi görünen bu dev proje sayesinde ulaşım sorunumuz çözülmüş olup, kavşaklarda bazı sorunlar ortaya çıkmıştır. Özellikle üçler petrol kavşağında sinyalizasyon eksiği nedeniyle maalesef hepimizi üzen kazalar meydana gelmiştir. İnsan hayatı bizim için her şeyden daha önemlidir. Milletvekilimiz Ercan Candan’ın vasıtasıyla Karayolları Genel Müdürlüğü ile gerekli görüşmeler ve yazışmalar yapılarak sinyalizasyon için çalışmaların yapılması sağlanmıştır. Karayolları ekipleri bir kaç gün önce üçler petrol kavşağında altyapı çalışmalarına başlamış olup, önümüzdeki günlerde trafik lambaları takılarak devreye sokulacaktır. Ayrıca İlçe girişinde çıkışına kadar radar sistemi takılması için çalışmalar devam etmektedir. Bundan sonra inşallah kavşakta üzücü kazaların yaşanmamasını diliyoruz. Sinyalizasyon lambalarını takılmasında emeği gecen Milletvekilimiz Sayın Ercan Candan’a teşekkür ediyoruz.”

 

13

 

14

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz