ALAPLI HABERLERİ

UÇUYORUZ…

8 Kasım 2012
591 kez görüntülendi

UÇUYORUZ…

 

Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, 23 Kasım’dan itibaren haftada iki gün İstanbul ve Trabzon’a gidiş-geliş uçak seferlerine başlanacağını bildirdi.

 

Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, 23 Kasım’dan itibaren haftada iki gün İstanbul ve Trabzon’a gidiş-geliş uçak seferlerine başlanacağını bildirdi. Özşahin, yaptığı açıklamada, 2010 ve 2011’de başlattıkları yurt içi seferlerinde devamlılık sağlanamadığı için bir süre önce ertelendiğini, ancak yoğun talep üzerine bir hava yolu firmasıyla tekrar sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Zonguldak Havaalanı’nın yurt dışı uçak seferlerine de açık olduğunu anımsatan Özşahin, şunları kaydetti:

”Almanya’ya 2009’dan itibaren başlatmış olduğumuz uçuşlar bugüne kadar beklenen hedefler doğrultusunda düzenli şekilde sürüyor. Bugün geldiğimiz noktada yurt dışı seferlerinde taleplerin 2012’de geçen yıla göre yüzde 20 arttığını görüyoruz. Aynı zamanda 2013 yılı için yurt dışı seferlerinde bilet satışlarımız başladı. Satışların gayet iyi gittiğini görüyoruz. Hedefimiz buradaki kapasitenin artırılması. Bu bakımdan iç hat seferlerine de önem veriyoruz. Bazı iller yoğun taleplerinin olduğunu gördük. 23 Kasım’dan itibaren haftada iki gün olmak üzere İstanbul ve Trabzon’a gidiş-geliş uçak seferlerine başlayacağız. Bilet ücretleri konusunda çalışmalar devam ediyor. Belki birkaç gün içerisinde biletler elektronik ortamda satışa sunulmuş olacak. Bu planlamayla umarım ki bölgesel bir memnuniyet yaratılmış olacak. Biz yurt içi seferlerinde devamlılığı sağlamak için çabalayacağız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz