ALAPLI HABERLERİ

ÜNİVERSİTE YURDUNDA KURAN KURSU AÇILDI

21 Aralık 2014
585 kez görüntülendi

ÜNİVERSİTE YURDUNDA KURAN KURSU AÇILDI

Alaplı İlçe Müftülüğü tarafından YURTKUR’da kalan üniversite öğrencilerine Kuran Kursu eğitimi veriliyor.

Alaplı MYO öğrencilerinin kaldığı KYK Alaplı Erkek Öğrenci Yurdunda 40 öğrenci Alaplı Müftülüğünün açmış olduğu kurslara devam ediyor

KYK Alaplı Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zafer Çakan,  yaptığı açıklamada, Dini Değerler Eğitim Kursları kapsamında, öğrencilere Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamberin hayatı ve temel dini bilgilerin öğretildiğini belirtti.

Kurslara 40 öğrencinin katıldığını ifade eden Çakan, şunları söyledi:

“Yurdumuzda 415 erkek öğrenci barınıyor. Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda kurslar açıyoruz. 12 öğrencimiz Kur’an-ı Kerim kursu için talepte bulunmuştu. 1 hafta içinde bu sayı 40’ı  buldu. İlçe Müftülüğümüzde görevli 2 din görevlisi tarafından verilen kurslara, katılım her geçen gün artıyor. Öğrencilerimiz akşam boş zamanlarını Kur’an-ı Kerim öğrenerek geçiriyorlar.  Bunun yanında dil kursları da devam ediyor. Yine öğrencilerimize Müzik, görsel sanatlar ve bilgisayar kursu önümüzdeki günlerde açmayı planlıyoruz. İlahiyat atölyesi çalışmalarımız başladı.”

İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş da kursları çok önemsediklerini vurgulayarak, “Üniversite öğrencilerimizin yurtlarda Kur’an-ı Kerim öğrenerek, dini bilgiler alması bizler için son derece mutluluk vericidir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz