ALAPLI HABERLERİ

VALİ AHMET ÇINAR GÖREVE BAŞLADI

30 Haziran 2017
1.132 kez görüntülendi

VALİ AHMET ÇINAR GÖREVE  BAŞLADI

Zonguldak Valiliğine atanan Ahmet Çınar, göreve başladı.

Valilik önünde törenle karşılanan Ahmet Çınar makama oturdu.

Vali Ahmet Çınar, “Ben artık Zonguldaklıyım. Bu şehre hizmet etmek için geldim. Ben çalışma arkadaşlarıma her zaman hangi şehirde görev yapıyorlarsa o şehirli olmaları gerektiğini belirtiyorum. Bu şehre hizmetkarlık şereftir” dedi.

Çınar şöyle konuştu: “Zonguldaka geleceğim belli değildi. Kararnameyle haberimiz oldu. Zonguldak’ı biliyoruz. Herkesin evini ocağının ısıtan kömürü biliyoruz. Uzunmehmet’i biliyoruz. Askerliğimi Ereğli’de yaptım. Karga ile ilgili meşhur bir şarkınız vardı. Zonguldak’ı daha önce gördüm. Yeşil ve mavinin kenarında güzel bir şehir.”

AHMET ÇINAR KİMDİR?

Bitlis Valisi olarak görev yapan ve Resmi Gazetede yayınlanan kararnameyle Zonguldak Valiliği’ne atanan Vali Ahmet Çınar, 1966 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. 1983 yılında Kahramanmaraş Endüstri Meslek Lisesi ve 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Memuriyet hayatına Gümrük Muayene Memuru olarak başladı. 1990 yılında 79. dönem Kaymakam Adayı olarak göreve atandı. Sırasıyla İbradı-Antalya, Dargeçit-Mardin, Sultandağı-Afyon, Silvan-Diyarbakır, Seyhan-Adana Kaymakamlıkları; Siirt Vali Yardımcılığı; İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği; 2004-2007 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kontrol Daire Başkanlığı, Kültür Daire Başkanlığı; İGDAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve BİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı; 2007-2009 yılları arasında Başbakan Yardımcısı Özel Kalem Müdürlüğü, 2010-2012 yılları arasında TİKA Ukrayna Program Koordinatörlüğü ve 03.05.2013-25.08.2015 tarihleri arasında Çanakkale Valisi olarak görev yapmıştır. Çınar Çanakkale Valiliği’nin ardından Bitlis Valisi olarak görev almıştır.

Anılarını yazdığı “Herşeyi Yazamadım”, 1990’lı yıllarda görev yaptığı Mardin Dargeçit ilçe kaymakamlığı döneminde yaşanan terör olayları, devlet yönetimi ve halkın yaşadıklarını anlatan “Kordüğüm”  adlı iki kitabı ve “Surhay” adlı bir romanı yayınlanmış olup tiyatro eserleri de bulunmaktadır. Bakanlar Kurulu Kararı ile Zonguldak Valiliği ‘ne atanan Vali Ahmet ÇINAR evli ve 2 çocuk babasıdır.

ahmet çınar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz