ALAPLI HABERLERİ

VERGİ HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

19 Şubat 2016
1.356 kez görüntülendi

VERGİ HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

27. Vergi Haftası 22-28 Şubat 2016 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.

27. Vergi Haftası bu yıl 22 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında Başkanlığımızca çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Bu kapsamda, Zonguldak il genelinde toplam 54 ortaokul ve lisede yaklaşık 1.700 öğrenciye vergi konusunda bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Ayrıca 6 okuldan 220 öğrenci de Vergi Dairelerimizi ziyaret edecektir.

Vergi ödevlerini düzenli olarak yerine getiren mükelleflerimiz arasından belirlenecek 50 kişi, Vergi Dairesi Başkanı ve ilgili Vergi Dairesi Müdürlerimizin de bulunacağı heyetler tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek kendilerine teşekkür edilecektir.

Vergi bilincinin yerleşmesine katkı sağlamak ve toplumun ilgili kesimlerini bilgilendirmek amacıyla, Vergi Dairesi Başkanlığımız, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Vergi Denetim Kurulu işbirliği ile “Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum” konulu; yine Vergi Dairesi Başkanlığımız, Vergi Denetim Kurulu ve Zonguldak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliği ile “Güncel Vergi Uygulamaları ve Mükellef Hakları” konulu iki adet panel gerçekleştirilecektir.

Ayrıca, düzenlenecek “Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni”nde, geçen yıl en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyen mükelleflerimize Sayın Maliye Bakanımız tarafından imzalanan teşekkür belgeleri takdim edilecektir.

vergiiiii

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz