ALAPLI HABERLERİ

VERGİ HAFTASINDA KAN BAĞIŞI DÜZENLENDİ

24 Şubat 2014
744 kez görüntülendi

VERGİ HAFTASINDA KAN BAĞIŞI DÜZENLENDİ

Alaplı Mal Müdürlüğü vergi haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyada 101 ünite kan toplandı.

Alaplı Mal Müdürü Adnan Çetin, vergi haftası nedeniyle kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ve 101 Ünite kan toplandığını söyledi.

Kan bağışına katkıda bulunan tüm kan bağışçılarına teşekkür ettiklerini kaydeden Adnan Çetin,” Vergi Haftası nedeniyle 24 Şubat 2014 tarihinde dördüncü  kez Alaplı Mal Müdürlüğü olarak kan bağışı kampanyası düzenledik. Geleneksel hale getirdiğimiz kampanyamızda geçen yıl 115 ünite kan bağışı toplamıştık. Vatandaşlarımız kampanyaya ilgi gösterdiler . Burada herkesin vergi ödemesinin vatandaşlık görevi olduğunu, Kan bağışında vatandaşlarımızı sosyal sorumluluklarının yerine getirerek Kızılay’a kan bağışı desteği sağlamak ve halkımıza kan verme alışkanlığını kazandırmayı amaçladık” dedi.

Kan bağışına Alaplı İMKB Endüstri Meslek lisesi Öğrencileri de sosyal sorumluluk projesi gereği çalışarak destek verdi.

Kan Bağışına daire amirleri, memurlar, esnaflar işadamları ve işçiler destek verdi

 

Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl Vergi Haftası’nda kan bağışı kampanyası düzenlediklerini vurguladı.

Kan bağışının öneminin, bu tür haftalarda daha çok ön plana çıktığını ifade eden Yiğit, “Kampanyaya büyük bir ilgi var. Özelikle esnaflarımız kan bağışında bulunuyor.  Bugün 150 ye yakın müracaat oldu. Mal Müdürlüğümüzün üstün gayretleriyle kan bağışı sayısı yüzün altına düşmüyor. Kendilerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Diğer kurum ve kuruluşlarla ileriki günlerde kan bağışı kampanyası yaparak kan bağışı sayısını artırmaya çalışacağız. Bize çalışmalarımızda her zaman destek veren halkımıza Zonguldak Kan Merkezi çalışanlarına ve ekibine ve Mal Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

From VERGİ HAFTASI KAN BAĞIŞI, posted by Mustafa Kanca on 2/24/2014 (100 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz