ALAPLI HABERLERİ

YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

22 Haziran 2016
824 kez görüntülendi

YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Gönlüne Yaz” sloganıyla düzenlenen yaz Kur’an kursları Alaplı ilçesinde başladı.


Yaz Kur’an kurslarının bu yıl 20 Haziran’da başladığını söyleyen Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş  , her yaz bu dönem yaklaştığında  müftülükce  Camilerimizde  yaz kuran kurslarını açıldığını söyledi.
Bektaş , yaz Kur’an kurslarını her yıl olduğu gibi bu yıl da “Gel bu yaz Kur’an’ı gönlüne yaz” sloganıyla başlattıklarını belirterek, şöyle devam etti:. Kurslarımız hafta da 5 gün öğlen namazına kadar devam edecektir. Biz bütün çocuklarımız camilerde görmek istiyoruz. Bu camiler çocuklarımızın gelmesiyle daha güzel bir hale gelecektir. Çocuklarımız ailelerin süsü, huzuru, gönül meyvesi hem de camilerimizin manevi yönden mimarları olması bakımından çocukların eğitimi ve Kur’anı Kerim öğrenmelerine çok büyük ihtiyaç vardır. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan kitap ve çeşitli materyalleri kurslara katılan öğrencilere ücretsiz dağıtacağız.”
” 2015-2016 eğitim- öğretim döneminin sona ermesi ve okulların kapanmasıyla birlikte açılan Kuran kurslarına ilgi çok yoğun.  Kayıtlar ay sonuna kadar devam edecek .Yaz tatilinde çocuklarımızın oynamaya, eğlenmeye de ihtiyaçları var. Biz çocukların hem eğlenmelerini hem öğrenmelerini arzu ediyoruz. Bu nedenle yaz günlerinde 9 hafta süren bu eğitimimiz günlük 3 saatten oluşuyor. Bunu fazla yoğunlaştırmıyoruz. Çocuklarımız günde 3 saat camiye gelsinler çünkü cami yolu onlar için sevgi yolu oluyor. Yazın ‘Camilerimiz çocuk açacak’ diyoruz. Çocuklarımızı annelerin babaların bizlere bir emaneti olarak görüyoruz. Çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri gerekiyor.”

kuran

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz