ALAPLI HABERLERİ

YAZ OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

29 Haziran 2017
801 kez görüntülendi

YAZ OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

Alaplı’da  okulların tatile girmesiyle birlikte yaz spor okullara öğrencilere kapılarını açtı.4 branşta kurs açıldı.


Alaplı’da  ilçesinde Gençlik Spor Bakanlığı’nın çocukların yaz aylarında vakitlerini daha iyi geçirebilmeleri ve çeşitli spor dalları ile tanışmaları için çeşitli branşlarda oluşturulan yaz spor okullarını değişik yaş grubunda eğitim öğretim gören öğrenciler için kapılarını açtı.

Düzenlenen programla ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Bayraktar “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin sporla tanışması amacıyla  her yıl düzenlenen Yaz Spor Okullarında eğitimlere başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okulları, 29 Haziran’da kapılarımızı gençlere açtık.

İlçemizde Yaz Spor Okulunu Alaplı  Spor Salonunda yapılan törenle hayata geçirdik. Voleybol, futbol, tekvando ve güreş kursuna öğrenciler kayıt yaptırdı. Amacımız çocuklarımıza ve gençlerimize sporu sevdirmek onları spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürü oluşturmaktır” diye konuştu.

yaz kursu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz