ALAPLI HABERLERİ

YEDİ RENK TEK YÜREK PLATFORMU ALAPLI’DA KAHVALTI YAPTI

14 Ekim 2018
809 kez görüntülendi

YEDİ RENK TEK YÜREK PLATFORMU ALAPLI’DA KAHVALTI YAPTI

Zonguldak Dernekleri Federasyonu ve İstanbul merkezli,”7 Renk Tek Yürek Platformu ”adı altında toplanan 61 İl Platformu Dernekler Federasyonu Başkanları ve üyelerinden oluşan ekip Alaplı’da kahvaltıda bir araya geldi..

Alaplı yolu üzerindeki Manzara Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltı programına, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu,7 Renk Tek Yürek Platformu Başkanı Ömer Erdoğan, Zonguldak Dernekler Federasyonu (ZONDEF) Başkanı Gurbet Altay, Başkan Yardımcısı Metin Kara, Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu, Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit ve 61 İl Platformu Dernekler Federasyonu Başkanları katıldı.
ALTAY, YAZICIOĞLU ŞİRKETLER GRUBU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Kahvaltı programının ardından bir konuşma yapan ZONDEF Başkanı Gurbet Altay, Kahvaltının sponsorluğunu yapan Yazıcıoğlu Şirketler Grubu adına Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu’na teşekkür etti. Farklı İllerin kültürünü ve Yöresel zenginliklerini tanıtmak amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve bu kapsamda 13-14 Ekim tarihleri arasında, “ 7 renk Tek yürek platformu” olarak Zonguldak gezisi düzenlediklerini belirten Altay şunları söyledi; “Türkiye’nin farklı yörelerinden, farklı mozaikleriyle o ahengi burada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Artık şunu söylemiyoruz, Biz zaten kardeşiz, Bunu artık Dünya çok iyi biliyor, çünkü Tük milleti kardeşliği özüne kadar sözüne kadar söylüyor, bizler her şeyde beraberiz, Diğer illerimizi dolaştık, tüm gittiğimiz yerlerde bizleri misafirperverlikleriyle karşıladılar. Bizde sizi el üstünde tutmaya çalışıyoruz, çünkü siz bizim için misafirsiniz, biz öyle Türk milletiyiz ki misafirliğe gittiğimizde çocuğumuza bağıramayan bir milletiz, biz böyle kıymetli bir milletiz, ben bu vesileyle uzaktan yakından katılan herkese bizlerle gelip bu havayı soluyan herkese teşekkür ediyorum ”dedi.
ESKİOĞLU,”ÇIKTIĞINIZ BU YOLDA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ise yaptığı konuşmada, Alaplı ve bölgenin doğal güzelliklerinden bahsederek, “Burada da yaylarımız var, tarihi güzelliklerimiz var, tanıtıldığı takdirde İstanbul’la bölge arasında çok güzel yaylalar var, artı o yaylamızda dünyada tescil edilmiş durumda olan ve Koruma altında olan Dünyanın en yaşlı porsuk ağaçlarımız var, 4116 yaşında, İnşallah bir daha ki programda oralarında görülmesini isteriz, bir de İçişleri Bakanlığımızın bir projesi olan atalarımızdan kalan Çekmen bezi, dokuma kültürümüz var ”dedi.
YAPTIĞINIZ BU İŞ TAKDİRE ŞAYAN BİR OLAY
61 Derneğin bir araya gelerek yaptığı bu oluşumun örnek bir oluşum olduğunu kaydeden Kaymakam Eskioğlu, ”Sizin yaptığınız bu örnek olay her türlü takdire şayan bir olay, Ben İstanbul’da 6 yıl Vali yardımcılığı yaptım, Dernekleri toparlamada bende çok uğraştım, neticede yaptık oldu, dernekçilik önemli, doğru yapıyorsunuz, bunun bu hale gelmesi muhteşem bir şey, çıktığınız bu yolda sizlere başarılar diliyorum ”diye konuştu.
Konuşmalarından ardından Kaymakam Saim Eskioğlu, 7 Renk Tek Yürek Platformu Başkanı Ömer Erdoğan’a Çekmen bezi hediye ederken, Platform Başkanı Erdoğan ise Kaymakam Eskioğlu’na tablo hediye etti. Kahvaltı programı toplu fotoğraf çekimin ardından son erdi..

zondef

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz