ALAPLI HABERLERİ

YENİ ADLİYE SARAYINDA İNCELEMELERDE BULUNDULAR

27 Mayıs 2014
642 kez görüntülendi

YENİ ADLİYE SARAYINDA İNCELEMELERDE BULUNDULAR

 

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “AK Parti, Ereğli’yi şantiyeye çevirmiş durumda.” dedi.

Geçtiğimiz hafta yeni Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Çakır, bugün de çalışmaları son sürat devam eden yeni Adliye Sarayı binasında beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte incelemelerde bulundu.

Yeni Adliye Sarayı binasının, Ereğli’ye verilen önemin bir göstergesi olduğunu ifade eden Çakır, incelemeleri esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ereğli’de, eskiden beri yapılmayan hizmetleri en kısa sürede tamamlayıp halkımızın hak ettiği hizmet kalitesini almasından yanayız. Adliye ile ilgili ilçe seçim kurulundan tutun, avukatlarımıza, savcılarımıza, adliye personellerimize, yargı mensuplarımıza kadar vatandaşlarımızın da aldığı hizmet kalitesinin ve fiziki şartların yükseltilmesi için binanın yapımı devam etmekte. Yüklenici firma yetkililerinden aldığımız bilgi neticesinde, yaklaşık 8,5 milyon (Trilyon) liraya mal olan Ereğli’mizde büyük ihtiyaç olan adliye binasını Temmuz ayı sonu gibi teslim etmeyi planlıyorlar. Yeni adliye binamızı birlikte gezdik, geniş ferah ve fiziki şartlarının ne kadar iyileştiğini birlikte müşahede ettik. Ereğli’mizde her zaman dediğimiz büyük eksiklikler olan hastane, adliye binası, okullar ve yollar derken AK Parti adeta Ereğli’yi şantiyeye çevirmiş durumda. Bundan sonraki yıllarda bu çalışmalar yoğun bir şekilde devam edecek. Yeni Adliye binamız, ilçe seçim kurulundan tutun, avukatlarımıza, savcılarımıza, adliye personellerimize, yargı mensuplarımıza kadar her kesime iyi bir şekilde hizmet verecek. Ereğli için büyük bir kazanım. Bu yatırımın buraya kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Milletvekilimiz Ercan Candan’a ve diğer tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz