ALAPLI HABERLERİ

YIĞILCA ALAPLI YOLUNDA YAPIM ÇALIŞMALARI SON SÜRAT

13 Nisan 2015
1.158 kez görüntülendi

YIĞILCA ALAPLI YOLUNDA YAPIM ÇALIŞMALARI SON SÜRAT

Yığılca- Alaplı Karayolunda  yapım çalışmaları hızlı şekilde devam ediyor. Yol bir yıl içerisinde bitirilecek

Yığılca ilçesine Alaplı’ya bağlayan karayolunun bazı yerlerinin dar ve keskin virajlı olması bu yolu kullanan sürücüleri ve vatandaşları çileden çıkartmış,  yaralamalı ve ölümlü kazaların yaşandığı yol, ölüm yolu olarak adlandırılmaya başlanmıştı.

Yol muhtemel kazalara adeta davetiye çıkartırken, karayolları tarafından yolda gerekli genişleme çalışmaları, yol üzerinde bulunan köprülerin de genişletilerek yeniden yapılması istenmişti.

Karayolları tarafından yolun yapılması için ihale yapıldı ve yüklenici firma işe başladı. Yapılacak olan çalışma ile Yığılca yolunda genişletme çalışması yanında virajlar kaldırılacak. Dere ıslah çalışmaları yanı sıra 6 tane köprü çalışması devam ediyor.

 

 

Çalışmaların önümüzdeki yıl bitirilmesi hedefleniyor. Karayolunun tamamlanmasının ardından Alaplı-Yığılca arasındaki ulaşım mesafesi daha da kısalarak yol daha güvenli bir hale geleceği ifade edildi.

Alaplı Yığılca yolunun 11 ile 21. km arası 10 kilometrelik yolun yaklaşık maliyeti 35 milyar 415 TL (35 trilyon )  TL yi buluyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz