ALAPLI HABERLERİ

ZABITA SEYYAR SATICILARA GÖZ AÇTIRMADI

14 Ağustos 2013
814 kez görüntülendi

ZABITA SEYYAR SATICILARA GÖZ AÇTIRMADI

Alaplı Belediyesi Zabıta ekipleri İlçe merkezinde satış yapmak isteyen seyyar satıcılara göz açtırmadı. 1 saatte 5 satıcıya ceza kesti.

 

Alaplı Belediyesi Zabıta ekipleri çarşı içinde araçlarıyla kavun, mısır ve patates satışı yapmak isteyen 5 seyyar satıcıya kabahatler kanununa göre 183’er lira para cezası uyguladı.

Alaplı Belediyesi Zabıta Müdürü Ziya Karacan, yaptığı açıklamada, İlçe merkezine dışarıdan çok seyyar satıcı geldiğini bu satıcılar için özel ekip oluşturduklarını söyledi.

“İzinsiz satış yapan kişilere asla izin vermeyeceklerini ifade eden Karaca, “ İlçe merkezinde İl dışından birçok satıcı geliyor. Zabıta Müdürlüğü olarak halkın sağlığını da düşünmek zorundayız. Bunun için oluşturduğumuz bir ekip tüm gün İlçe merkezinde dışarıdan gelen seyyar satıcıları takip ederek kabahatler kanununa göre ceza işlem uygulamaktadır. Vergisini ödeyerek kurallara uygun faaliyet gösteren esnafların yanında hiçbir vergi ödemeyen kontrolden uzak satış yapanlara göz yummamız mümkün değildir. 1 saatte araçlarıyla kavun, mısır, patates satışı yapan 5 satıcıya toplam bin lira para cezası kestik. Uygulamalarımız devam edecektir.” Diye konuştu.

“Foto: @[1002234733:2048:Cem Sürmeneli]”

ALBUM ADI ZABITADAN SEYYAR SATICI OPERASYONU, Fotograf Mustafa Kanca on 8/13/2013 (11 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

  1. ONUR CAN dedi ki:

    belediye seyyar satıcılara göz açtırmıyor fakat çarşıdaki bütün kaldırımları işgal eden esnafa ses çıkaramıyor

Yorum Yaz