ALAPLI HABERLERİ

ZİRAAT ODASI SEÇiMLERİ OLAYLI GEÇTİ

8 Şubat 2015
603 kez görüntülendi

ZİRAAT ODASI SEÇiMLERİ OLAYLI GEÇTİ

Alaplı Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu gergin ortamda yapıldı.

Alaplı ilçesinde Ziraat Odasının 5. olağan genel kurulunda adaylar arasında uzlaşma sağlamak amacıyla her iki aday ile görüşmek istenirken, durumu yanlış anlayan adaylardan birinin yakını ile uzlaşma sağlamak isteyenler arasında gergin anlar yaşandı. Kongrede ayrıca iki ayrı listede adları olduğunu öne süren kişilerin adlarının diğer listeden çıkartılmasını istemesi üzerine liste krizi yaşandı.

Alaplı Ziraat Odası’nın 5. olağan genel kuruluna yanlış anlamalar ve liste krizi damgasını vurdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede 2011-2012-2013 ve 2014 yıllarına ait faaliyet raporu mevcut oda başkanı Şeref Türkoğlu tarafından okundu.

Mevcut Başkan Şeref Türkoğlu ve Nizamettin Bozkurt listesinin yarıştığı kongrede adaylar arasında uzlaşma sağlamak amacıyla her iki aday ile görüşmek istenirken, durumu yanlış anlayan adaylardan birinin yakını ile uzlaşma sağlamak isteyenler arasında gergin anlar yaşandı. Yaşanan olay delegelerin araya girmesiyle tatlıya bağlanırken, kongrede ayrıca iki ayrı listede adları olduğunu öne süren kişilerin adlarının diğer listeden çıkartılmasını istemesi üzerine liste krizi yaşandı.

Divan tarafından karşı listedeki isimlerin çıkartılmasının ardından listenin yeniden hazırlanması için diğer adaya süre verildi. Bu süre zarfında yeni liste oluşturulamayınca seçimlere tek liste ile gidildi.

Adayların listelerini inceleyen Divan Başkanı Adil Pulat, Bozkurt’un listesindeki yedek üyelerin Şeref Türkoğlu’nun listesinde de bulunduğunu belirterek Bozkurt’un listesindeki isimlere aday mısınız sorusunu yöneltti.

Haberlerinin olmadan isimlerinin listeye yazıldığını belirten üyeler isimlerinin çıkartılmalarını talep etti.

Bunun üzerine listenin hazırlanması için Nizamettin Bozkurt’a 15 dakikalık süre verildi. Listeyi yeniden oluşturarak Divan heyetine veren Bozkurt’un listesine tekrar itiraz edildi.

Listede olanların hepsini kürsüye çağıran Divan Başkanı Adil Pulat adaylara bu listede olmak istiyor musun İstemiyor musun? diye sordu. Listede tekrar eksikliklerin tamamlamasını isteyen Heyetin bulunduğu kürsüye çıkan Bozkurt,  Sayın Adil Pulat burada çok güzel bir kongre yönettiniz. Sizlere bu davranışınızdan dolayı teşekkür ediyorum  dedi.

Divan heyetinin haksızlık yaptığını savunarak listesini yırtarak yeni bir liste oluşturmayacağını ifade etti..

 

Divan heyeti ise,  Bozkurt’un listesini iptal ettiğini açıkladı.

 

Duruma itiraz eden karşı listenin adayı tepki göstererek kongre salonunu terk etti.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda Divan Başkanlığını Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, Divan Başkan Vekilliğini Gökçebey Ziraat Odası Başkanı Necmi Pazar, Divan Katipliklerini Kdz. Ereğli Ziraat Odası Genel Sekreter İbrahim Cöbek ve Devrek Ziraat Odası Genel sekreteri Vacit Çiloğlu’nun yaptığı kongrede 59 delegeden 46’sının oy kullandığı  seçimlerde 46 delegenin oyunu alan Şeref Türkoğlu,  yeniden başkanlığa seçildi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz