ALAPLI HABERLERİ

ZONGULDAK VE BARTIN BİRLEŞSİN

26 Ekim 2012
901 kez görüntülendi

ZONGULDAK VE BARTIN BİRLEŞSİN

Zonguldak milletvekili Köksal Toptan; Zonguldak ve Bartın illerinin birleşerek  büyük şehir olabileceğini söyledi.

 

Eski TBMM Başkanı ve Zonguldak milletvekili Köksal Toptan bayramlaşmada yaptığı konuşmada iki ilin birleşerek büyük şehir oluşturmalarını istedi. Zonguldak’tan ayrılarak il statüsüne kavuşan Bartın’ın da yeniden birleşerek büyük şehir olabilmesi için bir girişim içerisinde olmasını arzu ettiklerini aktaran Toptan, şunları kaydetti:

”Şu anda Zonguldak’ın 620 bin civarında nüfusu vardır. Bartın’ında 180-200 bin civarında var. Biz öngörülen 750 binlik barajı çoktan aşıyoruz. Hem Bartın, hemde Zonguldak ismini korumak şartıyla ortak bir isimle mesela, ‘Karaelmas’ yahut uzlaşacağımız bir isimle, ortak bir belediye yönetimiyle büyük şehir belediyesi altında birleştirirsek, bundan hepimiz yararlanırız. Uzun yıllar Bartın’ın Milletvekilliği yapan bir kişi olarak ifade etmek istiyorum ki, böyle bir girişim kentin lehine olur.”

ZONGULDAK VE BARTIN BİRLEŞSİN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Haydar dedi ki:

    birleşme olsun olsunda zaten ayıran kim olduki?bu birleşme nasıl olacak sizin numan kurtulmuşla olan birleşme gibiyse vay halimize !plaka 67 mi olacak 74 mü?kim fedakarlık yapıp kendinden vazgeçecek?Siz hazır Karaelmas Ünivesitesi adını muhafaza edemediniz şimdide her iki vilayetin ismini de yok edin gitsin olsun bitsin kökünden.

Yorum Yaz