ALAPLI HABERLERİ

HAC SEMİNERLERİ BAŞLADI

28 Ağustos 2012
955 kez görüntülendi

HAC SEMİNERLERİ BAŞLADI
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bu yıl hacca gidecek olanlara hacı adaylarını yönelik eğitim seminerleri  başladı.
28.08.2012 günü başlayan seminerler Alaplı belediyesi Kültür Salonunda devam ediyor.İlk gün  haccın önemi  hakkında hacı adaylarına sinevizyon ile eğitim verildi.Seminerler altı gün sürecek.
 Hac seminerleri 5 Eylül 2012 gününe kadar  devam edecek. Hacc seminerlerini  Alaplı müftüsü Hüseyin Baş, müftülük vaizi O.Fatih Eryiğit ve Dr.Fuat Temizkan verecek.
Alaplı’dan bu 58  hacı adayı kutsal topraklara gitmeyi hak kazandı.
Konu ile ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Hüseyin Baş  şunları söyledi:
Bu yıl  ilçemizden hacca gidecek olan  vatandaşlarımızın ibadetlerini en iyi ve en doğru şekilde yapabilmeleri için müftülüğümüz tarafından bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir. Biz burada hacı adaylarımıza hacca nasıl gidilir, say, vakfe, haccın farz ve vacipleri, haccın sünnetleri, Kabe’yi tavaf, Mekke ve Kabe’nin tarihi ve  Sağlık önlemleri konularında  bilgiler vereceğiz.  Ülkemize yakışır bir biçimde belli bir düzen ve intizam içerisinde görevlerini yerine getirebilmeleri için altı  günlük bir seminer veriyoruz. Bu Seminer sonunda tavaf, ihram giyme konularında uygulamalı eğitim vereceğiz. Bu bilgilerle orada yapılacak ibadetleri en iyi şekilde yerine getireceklerine inanıyorum. ”
Seminerler sabah 9.30 ile 12.15 arasında veriliyor


ALBUM ADI 2012 HAC SEMİNERİ, Fotograf Mustafa Kanca on 8/28/2012 (24 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


HAC SEMİNERLERİ BAŞLADI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz